KONST / Litografier / Färglitografi 10134085
*
nr 1013 4085
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, HC-upplaga, motivet: 51x62
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:48:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 11:40:33
1
1.600 kr
18/1 18:40:18
2
1.600 kr
18/1 18:40:19
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/1 18:41:28
2
1.700 kr
18/1 18:43:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:51
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Elis Ryberg
nr 1013 4085
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, HC-upplaga, motivet: 51x62
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 11:40:33 | 1 | 1.600 kr |
18/1 18:40:18 | 2 | 1.600 kr |
18/1 18:40:19 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
18/1 18:41:28 | 2 | 1.700 kr |
18/1 18:43:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:51